O pestkach winogron Viniseera

Jak jest przygotowywany pordukt Viniseera – pestki winogron? Proszek z pestek winogron jest węgierskiego pochodzenia.

Substancje aktywne oraz antyoksydanty znajdujące się w pestkach winogron, odgrywają ważną rolę w zachowaniu zdrowia, hamowaniu szkodliwych procesów utleniania w organizmie.

Podczas mikro-mielenia wielkość ziarna osiąga 20 mikronów. W dalszym procesie wielkość zmniejsza się do 10 mikronów. Porównując, wielkość ziaren mąki waha się między 50 a 150 mikronami.

Jest dla nas bardzo ważne, aby nasz produkt odpowiadał standardowym normom. Nasiona pestek do mielenia wykorzystujemy tylko ze sprawdzonych źródeł.

Działanie antyoksydacyjne polifenoli znajdujących się w proszku zmielonych pestek winogron, przyczynia się do hamowania szkodliwych procesów oksydacyjnych.

Średnia zawartość wszystkichzwiązków polifenolowych w zmielonych pestkach winogron: 3000 mg / 100 g.

Sproszkowane pestki winogron zawierają wszystkie antyoksydacyjne związki, które są również obecne w wingronach i w czerwonym winie. W ich skład wchodzi blisko 2000 różnych rodzajów antyoksydantów, związki polifenolowe. Są bogatym magazynem rutyny, kemferolu, kwercetyny, resweratrolu, katechiny, epikatechiny, antocyjanidyny, P1, P2, B1, B2, B3.

Zalecana dzienna dawka: 5 g, to jedna łyżeczka (do herbaty)

Zalecane sposoby spożycia: zmieszane z herbatą, jogurtem; użyte do pieczenia ciast, chleba; zmieszane z maseczkami kosmetycznymi.  

Wróć do góry strony Zobacz ceny

Pestki winogron
Pestki winogron - Ceny
Viniseera Pestki winogron 250g 137 zł
Viniseera Pestki winogron 150g 87 zł
Viniseera Pestki winogron Plus 150g 157 zł
pyłek pszczeli dawkowanie Ceny produktów
2009 - 2021 © MleczkoPszczele.com